Neulepipo Polaris | Reflex

Malli: Viking Garn 1819-9C Polaris / Turid Stapnes

Neulepipo Polaris | Reflex
Neulepipo Polaris | Reflex
Neulepipo Polaris | Reflex

Neulepipo Polaris | Reflex

Malli: Viking Garn 1819-9C Polaris / Turid Stapnes

Toimituskulut alkaen 14,90 €

Lataa ilmainen neuleohje tästä (PDF)

Tältä sivulta voit tilata ohjeen paperitulosteena.

Osta langat ohjeeseen klikkaamalla tästä: Reflex-villasekoitelanka


Heijastavasta Reflex-langasta neulottu tyylikäs ruutukuvioinen neulepipo tuo pimeneviin iltoihin lisänäkyvyyttä. Tämä neulepipo sopii hienosti esimerkiksi kaupunkimiljööseen ja osaksi muodikkaita asukokonaisuuksia rennon ulkonäkönsä ansiosta. Vaikka pipon reunassa ei ole joustinresoria, se pysyy kuitenkin tarpeeksi hyvin paikoillaan, sillä se neulotaan alareunastaan tiiviimmäksi pienemmillä puikoilla. Isoruutuinen neulepinta antaa pipolle tarvittavaa joustavuutta. Tämä asuste sopii kivasti myös aloittelevan neulojan puikoille!

Pipo neulotaan pyörönä alhaalta ylös. Ohjeessa on yksi koko.

Huom! Heijastinlangasta neulotut asusteet eivät yksistään korvaa oikeaa heijastinta - muista aina ulkona pimeällä liikkuessasi varustautua kunnollisilla heijastimilla.

Katso myös samanlaisella ruutukuvioinnilla neulotut aikuisen Polaris-pipo ja kauluri sekä lapsen Polaris-pipo ja kaulaliina.

Vaihtoehtoisia lankoja
Huom! Langanmenekki voi vaihdella eri lankavaihtoehtojen välillä.

Sportsragg
Alpaca Storm
Superwash

1,00 €